Wolfberry Panenský kokosový olej Medium BIO 400 ml

0 0

Panenský kokosový olej Medium dosahuje rovnakú kvalitu a má rovnaké vlastnosti ako ostatné kokosové oleje ponúkané na našom e-shope. Okrem výhodnejšej ceny sa líši krajinou pôvodu: pochádza zo Srí Lanky.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 6 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 6 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,30 €.


6,50 €

  • 400 ml

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Organický panenský kokosový olej

Kokosový olej sa často používa v kuchyniach ako zdravá alternatíve pre praženie, pečenie či smaženie, keďže si zachováva vynikajúce vlastnosti aj pri najvyšších teplotách. Veľmi populárny je aj medzi športovcami, ktorí potrebujú zvýšiť príjem kvalitných kalórií - pridať sa dá do proteínového šejku.

Organický kokosový olej je často označovaný ako fyziologicky funkčné jedlo, pretože pomáha so zvyšovaním objemu svalovej hmoty, ale aj so zvýšením výkonnosti a vytrvalosti. Proces, ktorý tomu napomáha, je spojený so spracovaním MCT tukov telov. Narozdiel od iných mastných kyselín sa MCT tuky z tenkého čreva presúvajú rovno do krvi, podobne ako sacharidy, čo zvyšuje energetické zásoby a momentálny výkon.

Benefity kokosového oleja

Olej je lisovaný za studena a bez pridaných látok či konzervantov, čo zaručuje zachovanie všetkých prospešných vlasností, ktoré kokosový olej  poskytuje. Tradičné výrobné metódy rezultujú do jedného z najlepších kokosových olejov na svete.

Kokosový olej je odborníkmi považovaný za najzdravší olej na planéte, vďaka unikátnemu obsahu nasýteného tuku, ktorý je výnimočne bohatý na MCT (triglyceridy so stredným reťazcom) a kyselinu laurovú.

Tento olej môžete použiť aj pri diéte, keďže sa správa úplne inak ako ostatné oleje. Vysoký obsah MCT má termogenický efekt (pri jeho trávení spálite viac kalórií) a vysokú zasycovaciu schopnosť, vďaka čomu oddiali pocity hladu na dlhú dobu.

Kokosový olej

Zdravý tuk

Organický kokosový olej má vysoký podiel kyseliny laurovej, ktorá v štúdiách potvrdila protivírusové a antifungálne účinky, čo má za následok zlepšenie funkčnosti imunitného systému.

Narozdiel od polynenasýtených tukov (rastlinné oleje), ktoré vo všeobecnosti nie sú zdravotne závadné, pomáha udržiavať zdravý pomer nasýtených a polynenasýtených tukov v organizme, čím pomáha predchádzať zabudovávaniu polynenasýtených tukov do buniek a tak aj mnohým zápalom, ktoré sú spôsobené práve oxidáciou polynenasýtených tukov.

Podiel tuku v ľudskom tele je 97% nasýtených a mononenasýtených tukov a 3% polynenasýtených tukov. Rastlinné oleje sú bohaté najmä na Omega 6 mastné kyseliny, ktorých je v našej strave prebytok, zatiaľ čo Omega 3 mastné kyseliny chýbajú. Ďalšie zvyšovanie tohto nepomeru neprospieva imunitnému systému a zvyšuje riziko ochorení spojených s oxidáciou polynenasýtených tukov.

Nutričné hodnoty v 100 g

Energia (kCal) 900
Tuky (g) 100

Zloženie

100% čistý organický panenský kokosový olej

Obsah mastných kyselín v 100 g:
Kyselina hexánová: 0.78 g; Kyselina kaprylová: 9.58 g; Kyselina kaprinová: 6.19 g; Kyselina laurová: 48.21 g; Kyselina myristová: 18.76 g; Kyselina palmitová: 7.85 g; Kyselina stearová: 2.52 g; Kyselina olejová: 6.04 g; Kyselina linolová: 1.58 g; Nasýtené tuky: 92.10 g; Mono-nenasýtené tuky: 6.04 g; Poly-nenasýtené tuky: 1.58 g

Použitie

Organický panenský kokosový olej je vhodný na pečenie, varenie i vyprážanie. Nič nepokazí v proteínovom šejku či dokonca v káve.
Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú