Recept: Mandľovo-banánový šejk

Tento šejk je energeticky nabitý a mimoriadne zasycujúci. Zároveň je dobrým zdrojom vitamínu E, vlákniny, bielkovín a draslíka. Podiel tuku je tvorený najmä zdravými mono- a polynenasýtenými mastnými kyselinami z mandľoveho masla a o kvalitné sacharidy sa starajú banány a mlieko.

Budete potrebovať mrazené banány. Na tento recept použijeme dva zmrazené banány. Uistite sa, že dávate do mrazničky dva dozreté banány, už s náznakmi hnedých škvŕn. Vhodné je pred zamrazením banány rozštvrtiť, aby sa dali vhodiť do mixéra. Nezmrazené (čerstvé) banány “fungovať” nebudú. Šejk bude lepkavý a kašovitý.

Popusťte uzdu fantázii. Banán môžete nahradiť iným ovocím, mandľové maslo zameniť napríklad aj čokoládovo-mandľovým maslom so škoricou, či iným.

Suroviny:

1 – 1 1/2 hrnčeka mandľového či sójového mlieka (použiť sa dá aj klasické mlieko)
2 veľké zmrazené banány
2 kopcovité lyžice mandľového masla, alebo iné orechové maslo
1/4 hrnčeka ľadu (nie je nutný)
1/4 čajovej lyžičky škorice
Šejk môžete pre lepší estetický dojem posypať mandľami
1/2 lyžičky zázvoru (korenistá verzia)
Štipka kajenského korenia (korenistá verzia)
Muškátový orech (korenistá verzia)

Mandľový šejk

Mandľový šejk

Postup:

Všetky suroviny vložte do výkonného mixéra. Miešajte, až kým nebude konzistencia dostatočne tekutá a jemná. Nalejte do pohárov a dozdobte celými mandľami.

Zdroj: http://kblog.lunchboxbunch.com/2011/02/simplified-almond-butter-banana-shake.html

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>