Dextróza

0 0

Dextróza od oceňovaného anglického výrobcu The Protein Works je 100% čistý prémiový sacharid. Dextróza má vysoký glykemický index, vysokú rýchlosť vstrebávania a perfektne sa teda hodí ako súčasť potréningového šejku, kde sa postará o doplnenie vyčerpaných zásob glykogénu vo svaloch a naštartovanie procesu regenerácie a obnovy.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 6 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 6 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,30 €.


6,50 €

  • 2 kg

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Dextróza je ideálna vždy vtedy, keď potrebujete rýchly zdroj energie. Jej konzumácia umožní telu takmer okamžite doplniť vyčerpané zásoby glykogénu, čím dodá dostupnú energiu svalom. Vďaka rýchlemu uvoľňovaniu energie je dextróza považovaná za ideálny doplnok potréningového šejku.

Rýchla a dostupná energia

Dextróza je jednoduchý sacharid - polymér glukózy. Glukóza je monosacharid, ktorý dokáže používať takmer každý živý organizmus na Zemi ako zdroj rýchlej energie. Primárnou funkciou tohto sacharidu je produkcia adenozín trifosfátu (ATP), ktorý je hlavným zdrojom energie pre bunky v tele. Dextróza (a po jej rozklade glukóza) je majoritným zdrojom "paliva" pre mozog a jej dlhodobý nedostatok môže negatívne ovplyvniť mentálne procesy. Jemná textúra robí z dextrózy ideálnu súčasť jedál a nápojov. Ako jednoduchý sacharid je dextróza dobre tolerovaná. Zo športovej perspektívy dextróza pomáha zaistiť svalovým bunkám dostatok glukózy na regeneráciu, opravu tkanív a doplnenie zásob rýchlej energie.

Patentovaný enzymatický systém

Tak ako všetky produkty značky The Protein Works, aj maltodextrín je vrcholom vedeckého výskumu v oblasti športovej výživy. Maltodextrín obsahuje prelomový patentovaný komplex enzýmov Carbogen®. Tento revolučný systém pomáha zvýšiť dostupnosť glukózy zo sacharidov. Carbogen® zrýchľuje rozpad sacharidov na glukózu a zvyšuje využitie sacharidov organizmom. Zjednodušene povedané, vďaka týmto enzýmom je maltodextrín ešte účinnejší a Vás to nestojí ani o cent viac.

Okamžité obnovenie zásob glykogénu

Keď sú svaly po tréningu vyčerpané a chýbajú im živiny, treba ich čím skôr "nakŕmiť". V opačnom prípade sa oddiali proces regenerácie a obnovy, čo sabotuje výsledky tréningu. A na čo najrýchlejšie doplnenie zásob živín vo svaloch sa skvelo hodí práve dextróza. Štúdie ukazujú, že sacharidy s vysokým glykemickým indexom v potréningovom šejku môžu dramaticky zlepšiť dopravu bielkovín a aminokyselín do svalov, obnoviť svalový glykogén a "nakopnúť" proces rastu a obnovy svalov.

Keď tieto rýchle sacharidy v potréningovom šejku chcete, je dextróza veľmi dobrá možnosť. Patrí k najzákladnejším, najoverenejším a najekonomickejším zdrojom sacharidov. Ak je Vašim cieľom rast svalovej hmoty (a nie maximálna strata telesného tuku), je dextróza v proteínovom šejku priam povinnosťou.

Nutričné hodnoty v 50 g

Energia (kCal) 200
Sacharidy (g) 50
z toho cukry (g) 50

Zloženie

100% dextróza, enzymatický systém Carbogen (50 mg v jednej dávke)

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
50 g (jedna kopcovitá priložená odmerka)

Odporúčame konzumovať bezprostredne po tréningu či športovom výkone, počas ktorého došlo k zredukovaniu glykogénových zásob vo svaloch.

Zmiešajte jednu odmerku s vodou alebo džúsom, rozmiešajte a vypite.

Dextróza a maltodextrín

Odborníci na športovú výživu sa zhodujú, že ideálnou potréningovou kombináciou sacharidov je 1:1 dextróza a maltodextrín. Rozdielna rýchlosť vstrebávania týchto sacharidov znamená, že žalúdok lepšie strávi oba sacharidy a zlepší tak obnovu glykogénu, hydratáciu aj športový výkon.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú