Mak modrý BIO 250 g Wolfberry

0 0
Wolfberry mak modrý v BIO a RAW kvalite. Nepostrádateľná potravina českej a slovenskej kuchyne, plná vitamínov, minerálov a vlákniny.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 3 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 3 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,15 €.


3,90 €

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Mak (latinsky Papaver) je plodina, ktorá rastie na území Európy už od mladšej doby kamennej, čo dokazujú jeho nálezy v pravekých sídliskách. Neskôr sa rozšíril do Mezopotámie, kde bol využívaný ako opiát a následne potom aj do Číny a celej Ázie. V stredomorí sa mak používal namiesto soli už v 6. tisícročí pred naším letopočtom. Mak bol zasvätený bohu spánku Hypnovi a jeho červené kvety sú symbolom krvi a padlých vojakov počas vojen.

Mak môže dorastať do výšky až 180 cm. Jeho plodom je tobolka, ktorej sa hovorí makovica. Semená tvorí viac ako zo 40% kyselina palmitová, stearová a linolová. Okrem toho ale obsahuje aj viac ako 20% vlákniny a rovnaké množstvo bielkovín.

Mak je cenený predovšetkým pre obsah stopových prvkov. Referenčná hodnota príjmu vápnika predstavuje 800 mg za deň, pritom 100 g maku obsahuje celých 1438 mg vápnika. Keby sme pokračovali ďalej, tak zistíme, že rovnaké množstvo makových semienok nám dodá viac ako 100% referenčnej hodnoty príjmu fosforu, takmer trojnásobné množstvo referenčnej hodnoty príjmu vitamínu B1, alebo 30% referenčnej hodnoty príjmu draslíka.

Wolfberry mak modrý je produktom ekologického poľnohospodárstva v BIO a RAW kvalite. Výborne sa hodí nielen do pečiva a buchiet, ale aj do kaší a jogurtov. Ak mak "nemusíte", ale chcete využívať jeho vynikajúci nutričný potenciál, vyskúšajte výborné makové mlieko so slivkami:

• 100 g maku
• 400 ml vody
• 5 sušených sliviek (môžete použiť aj datle, figy, marhule apod.)
• na dosladenie podľa chuti med, alebo kokosový cukor


Postup: Mak namočte minimálne na 8 hodín do vody a potom ho v nej mixujte tak dlho, kým nebude "mlieko" biele. Pravidlo znie "čím dlhšie, tým lepšie", pretože sa do nápoja uvoľní viac prospešných látok. Mlieko preceďte od zvyškov zrniečok a pridajte slivky s medom, ktoré znova rozmixujte. Tento nápoj je nielen výborný, ale vhodný pre deti, pubescentov, alebo ľudí, ktoré trápia osteoporóza - skrátka pre všetkých, ktorí potrebujú zvýšený prísun vápnika.


Nutričné ​​hodnoty v 100g maku: Energia: 2167 kJ / 518 kcal; Sacharidy: 4.2 g - z toho cukry 2.3 g; Bielkoviny: 20.2 g; Tuky: 42.2 g - z toho nasýtené 4.9 g; Vláknina: 20.5 g; Soľ: 0.053 g; Vlhkosť: 6%


Minerály a vitamíny v 100g maku: Vápnik: 1438 mg; Železo: 9.76 mg; Draslík: 719 mg; Sodík: 23 mg; Fosfor: 870 mg; Horčík: 347 mg; Vitamín B1: 3,0 mg; Vitamín B6: 0.444 mg; Vitamín C: 3.0 mg; Niacín: 0.976 mg

Krajina pôvodu: Turecko

Obsah balenia: 250 g

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú