Maltodextrín

0 0

Maltodextrín je komplexný sacharid, ktorý sa v tele rýchlo vstrebáva a poskytuje okamžitú energiu. Maltodextrín od značky The Protein Works má prémiovú kvalitu a je 100% čistý, bez akýchkoľvek "éčok". Nezabudli sme ani na tráviace enzýmy v patentovanej zmesi CARBOGEN®, ktoré ešte viac zvýšia dostupnosť glukózy v sacharidoch.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 6 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 6 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,30 €.


6,50 €

  • 2 kg

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Rýchle sacharidy po tréningu

Maltodextrín je vďaka vysokému glykemickému indexu primárne určený pre športovcov, ktorým jeho konzumácia umožní okamžite doplnenie glykogénových zásob, vyčerpaných náročným tréningom. To naštartuje proces regenerácie a obnovy tkanív. Výhodou maltodextrínu oproti iným sacharidom je krátky čas, potrebný na rozklad a následné vstrebanie v organizme.

Maltodextrín - zdroj rýchlej energie

Maltodextrín je ako sacharid s vysokým glykemickým indexom určený najmä pre športovcov, ktorí po tréningu potrebujú rýchlo doplniť glykogénové zásoby v svaloch a naštartovať tak proces regenerácie a obnovy. Aj keď je maltodextrín komplexný sacharid, rýchlo sa trávi a rozkladá v krvi na glukózu, kde sa správa ako cukor. S glykemickým indexom 105 má maltodextrín dramatický efekt na hladinu krvného cukru, preto ho odporúčame užívať len športovcom, ktorí už majú skúsenosti s obnovovaním glykogénu.

Patentovaný enzymatický systém

Tak ako všetky produkty značky The Protein Works, aj maltodextrín je vrcholom vedeckého výskumu v oblasti športovej výživy. Maltodextrín obsahuje prelomový patentovaný komplex enzýmov Carbogen®. Tento revolučný systém pomáha zvýšiť dostupnosť glukózy zo sacharidov. Carbogen® zrýchľuje rozpad sacharidov na glukózu a zvyšuje využitie sacharidov organizmom. Zjednodušene povedané, vďaka týmto enzýmom je maltodextrín ešte účinnejší a Vás to nestojí ani o cent viac.

Maltodextrín - ideálna súčasť potréningového šejku

Maltodextrín je populárny medzi vytrvalostnými atlétmi, ktorí ním obnovujú svalový glykogén po náročnom cvičení. Maltodextrín je vhodný aj pre silových športovcov a tých, ktorých cieľom je budovanie svalovej hmoty. Pridané sacharidy do bielkovinového šejku po cvičení môžu zlepšiť syntézu proteínov v tele, čo môže prispieť k väčším nárastom svalovej hmoty. Za týmto mechanizmom stojí zmena hladiny inzulínu - hormónu, ktorý má na starosti prenos živín do buniek.

Nutričné hodnoty v 50 g

Energia (kCal) 192
Sacharidy (g) 46,5
z toho cukry (g) 46,5

Zloženie

100% maltodextrín, tráviace enzýmy Carbogen (50 mg v jednej dávke)

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
50 g (jedna kopcovitá priložená odmerka)

Odporúčame konzumovať bezprostredne po tréningu či športovom výkone, počas ktorého došlo k zredukovaniu glykogénových zásob vo svaloch.

Zmiešajte jednu odmerku s vodou alebo džúsom, rozmiešajte a vypite.

Dextróza a maltodextrín

Odborníci na športovú výživu sa zhodujú, že ideálnou potréningovou kombináciou sacharidov je 1:1 dextróza a maltodextrín. Rozdielna rýchlosť vstrebávania týchto sacharidov znamená, že žalúdok lepšie strávi oba sacharidy a zlepší tak obnovu glykogénu, hydratáciu aj športový výkon.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú