Psyllium vláknina drvená 75 g

0 0

Psyllium - skorocel indický - je skvelým zdrojom vlákniny. Ide o univerzálny doplnok napríklad do proteínového šejku. Táto rozpustná vláknina pomáha pri trávení a podporuje aj zdravie obehovej sústavy. Efektom konzumácie vlákniny je aj dlhší pocit zasýtenia.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 2 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 2 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,10 €.


2,00 €

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Vláknina pre lepšie trávenie

Psyllium najvyššej akosti pochádza z oblasti Pujaba v Indii. Má schopnosť napučať a zväčšiť svoj objem až štyridsaťnásobne, takže už veľmi malé množstvo zaplní žalúdok a vyvolá pocit sýtosti. "Gélová hmota", ktorá vzniká tým, že psyllium pohlcuje nadbytočné tekutiny, navyše pôsobí ako piest, takže spoľahlivo odstráni škodlivé splodiny, ktoré sa vyskytujú v žalúdku a v črevách pri spracovaní potravín.

Vláknina psyllium je veľmi šetrná a nedráždi steny žalúdka a čriev, takže sa odporúča ľuďom, ktorí z dôvodu citlivosti tráviaceho systému nemôžu užívať vlákniny z otrúb, celozrnných obilnín, alebo sušeného ovocia. Látky, ktoré vznikajú spojením tekutín z tráviaceho traktu a psyllia majú podobný efekt ako ľanové semeno a môžu navyše pôsobiť regeneračne na celý tráviaci systém.

Psyllium neobsahuje lepok, navyše nie je návykové, takže je vhodné na dlhodobé užívanie namiesto bežných preháňadiel, ktoré majú vedľajšie účinky.
Psyllium používajte vždy s dostatkom vody, pretože bez nej môže paradoxne spôsobiť nadúvanie alebo zápchu! Ak si budete psyllium pridávať do nápojov, alebo potravín, neustále majte na pamäti, že denný príjem tekutín musí byť okrem toho aspoň 2 litre.

V prípade hnačky pomáhajú 1 až 3 čajové lyžičky psyllia k zahusteniu a zväčšeniu črevného obsahu. Uistite sa, že s vlákninou pijete aj dostatočné množstvo tekutín.

Nutričné hodnoty v 100 g

Energia (kCal) 680
Sacharidy (g) 4
vláknina (g) 86
Bielkoviny (g) 2,5
Vápnik (mg) 30

Zloženie

100% Psyllium vláknina

Použitie

1 až 2 čajové lyžičky vlákniny rozmiešajte vo vlažnej vode, čaji, šťave, alebo inej tekutine a nechajte 5 minút napučať. Potom konzumujte a to ráno, alebo večer pred jedlom. Psyllium je možné pridať tiež do jogurtov, ovocných koktejlov, alebo na pečivo. Maximálna denná dávka je 5 gramov.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú