Taurín

0 0

Taurín je bežne v prírode sa vyskytujúca aminokyselina, nachádzajúca sa v našom tele najmä v centrálnej nervovej sústave, kostrových svaloch a bielych krvinkách. Taurín má množstvo funkcií, dôležitý je najmä pri zlepšovaní výkonu a prispieva k správne fungujúcej imunite. Taurín je rozšírený v komunite silových športovcov, keďže je silným bunkovým volumizérom (zväčšuje ich objem).

Viac detailov

Kúpou tohto produktu získate 10 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 10 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,50 €.


10,90 €

  • 500 g

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Hlavnou činnosťou taurínu je "ťahanie" vody a živín v nej do svalových buniek, čím pomáha pri regenerácií a raste svalových tkanív. Ďalší význam má taurín ako inhibičný neurotransmiter - podieľa sa na stabilizácii srdcového tlkotu a elektrickej akvitiy nervov.

Viac dostupnej energie a lepšia imunita

Taurín je najviac zastúpená aminokyselina v bielych krvinkách a je tak nenahraditeľný v silnom imunitnom systéme. Taurín je tiež aminokyselina so schopnosťou zvýšiť množstvo dostupnej energie a pomáha hydratovať svaly. Taurín tiež pomáha kontrolovať hladinu vápnika a znižuje úroveň cholesterolu. Je dobrou voľbou na udržanie nášho tela v optimálnom "pracovnom" stave. Taurín značky The Protein Works™ je 100% čistý a bez akýchkoľvek ďalších prísad.

Ako pomáha taurín s tréningom?

Taurín je dôležitým doplnkom výživy pred tréningom a pre celkový športový výkon. Pomáha redukovať svalové kŕče regulovaním úrovne vápnika - jedného z kľúčových minerálov, spájaných s kŕčmi. Taurín tiež má vomulizujúci efekt na bunky, čo vyvoláva v jeho užívateľovi pocit "napumpovania" svalov. Výskum ukazuje, že už 1000 mg taurínu môže zlepšiť ukazovatele vytrvalostného cvičenia. Výskumníci sa zhodujú, že vplyv taurínu na svalové membrány zlepšuje koordináciu a potenciál silového výkonu svalov.

Zloženie

100% taurín

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
1 - 3 g (dve a pol priloženej odmerky je približne 1 g)

Odporúčame konzumovať 1 - 3 gramy taurínu denne, buď 30 minút pred tréningom alebo 30 minút pred spaním. Pridajte dve a pol odmerky (1 g) do vody alebo džúsu a rozmiešajte.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú