Vanilkový prášok BIO 40 g Wolfberry

0 0

Vanilkový prášok Wolfberry v BIO kvalite. Aromatické korenie získavané z vanilkových strukov so sýtou, plnou a sladkou chuťou a vôňou.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 17 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 17 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,85 €.


17,90 €

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Vanilkový prášok sa získava namletím vanilkových strukov. Prášok chutí, rovnako ako struky, sladko a málinko korenisto a má intenzívnu, ľahko sladkastú vôňu. Toto korenie sa pridáva pre zjemnenie a ozvláštnenie do pečiva, koláčov, dezertov, kávy, čokolády, pudingu, ovocných kompótov a šalátov. Vanilkový prášok možno ale pridať aj do niektorých pikantných pokrmov a mäsitých jedál.

Pravá vanilka je veľmi drahé korenie, ktoré používali už Aztékovia. Struky sa zberajú nezrelé a ich príprava na konzumáciu vyžaduje dlhú a komplikovanú procedúru, čo je dôvodom vysokej ceny tohto korenia. Veľmi často sa preto vanilka nahrádza umelým vanilínom. Táto imitácia má ťažkú ​​vôňu a ďaleko výraznejšiu chuť s pomerne nepríjemnou pachuťou, takže sa s pravou vanilkou nedá porovnávať.

Wolfberry vanilkový prášok sa vyrába zo strukov, ktoré nie sú geneticky modifikované a sú v BIO kvalite. Po zbere sa kapsuly vanilky fermentujú, sušia sa pri teplote do 40° C a následne melú na jemný prášok. Do prášku sa nepridávajú žiadne aromatické látky ani farbivá. Jeho vôňa je sýta, plná, málinko podobná vôňi tabaku, chuť je sladká a plná. Vanilkový prášok sa výborne hodí pri príprave zmrzlín, zákuskov, vaječných krémov, sladkého pečiva a čokolády.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú