Xylitol 350 g Wolfberry

0 0

Wolfberry Xylitol je vynikajúcou náhradou bežného cukru. Sladidlo vyrobené z brezovej kôry má menej kalórií, nízky glykemický index a neobsahuje sacharózu.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 5 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 5 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,25 €.


5,70 €

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Xylitol, ktorý môžete poznať aj ako drevný, prípadne brezový cukor, patrí do skupiny alkoholických cukrov. Používa sa ako náhrada repného cukru a v krajinách EÚ sa označuje kódom E967. Má veľmi sladkú, ale sviežu chuť, je takmer bez vône a jeho konzistencia je vo forme bieleho kryštalického púdru.

Za domovskú krajinu xylitolu sa považuje Fínsko, kde je naozaj veľmi populárny a kde sa bežne používa pri výrobe žuvačiek a cukroviniek. Jeho sladivosť je takmer rovnaká ako u repného cukru, ale xylitol dodáva organizmu asi o 40% menej kalórií ako cukor.

Xylitol nemá žiadne vedľajšie pachute, takže ním ide vo všetkých smeroch nahradiť klasický repný cukor. Jeho rozpustnosť je 99%, takže ho možno použiť v studenej aj teplej kuchyni, pri príprave rôznych šalátov, pri pečení, varení, alebo sladenie nápojov. Xylitol má veľmi nízky glykemický index (7 až 9), je preto vhodný aj pre diabetikov.

Pozor! Psom môže xylitol spôsobovať vážne zdravotné problémy. U psov, ktorí skonzumujú veľké množstvo potravy sladenej xylitolom, dochádza k náhlemu zníženiu krvného cukru. To môže do 30 minút po konzumácii viesť k strate koordinácie, v zriedkavých prípadoch dokonca k zlyhaniu obličiek a koagulopatiou.

Dávkovanie: požadované množstvo cukru nahraďte xylitolom v pomere 1: 1

Skladovanie: Uchovávajte v chlade, suchu, v uzavretej nádobe.

Zloženie: xylitol kryštalický 100%

Krajina pôvodu: Fínsko

Obsah balenia: 350 g

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú