Nové

PRAVÉ ORECHOVÉ arašidové maslo s bielou čokoládou 400 g

0 0

Arašidové maslo je vyrobené z nadrobno rozomletých arašidov. Naše arašidové maslo ponúka živinami nabitý prídavok do každej diéty. Pre ešte lepšiu chuť sme toto arašidové maslo zmiešali s kvalitnou čokoládou značky Callebaut.

Viac detailov

Kúpou tohto produktu získate 5 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 5 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,25 €.


5,90 €

  • 400 g

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Arašidové maslo ešte chutnejšie

Tradičné arašidové maslo je vyhľadávané najmä pre jeho prirodzenú arašidovú chuť. Prečo však niekedy nevybočiť z koľají a nevyskúšať arašidové maslo s čokoládou?

Bielkoviny

Dve lyžice arašidového masla obsahujú 7 gramov bielkovín. Vaše telo využíva aminokyseliny z týchto bielkovín na stavbu a opravu svalov. Okrem toho, že zväčšuje objem metabolicky aktívnych tkanív, pomôže vďaka obsahu bielkovín aj na dlhotrvajúce zasýtenie. Bielkoviny v arašidoch, podobne ako iné bielkoviny z rastlinných zdrojov, nemajú kompletný aminokyselinový profil, preto je dobré ich kombinovať napríklad s mliekom, aby ste do tela dostali dostatok plnohodnotných bielkovín.

Zdravé tuky

Arašidové maslo obsahuje rovnaký pomer nasýtených a nenasýtených tukov ako olivový olej, tvrdia štúdie. Polynenasýtené a mononenasýtené tuky v arašidovom masle znižujú riziko srdcovocienych ochorení vďaka tomu, že znižujú obsah "zlého cholesterolu" v krvi. Ďalším benefitom zdravých tukov je aj prevencia cukrovy typu II. Každé dve lyžice arašidové masla obsahujú 16 gramov tuku, z toho 7,4 gramu mononenasýteného tuku a 4,5 gramu polynenasýteného tuku.

Draslík

Nadbytok sodíka v modernej strave spôsobuje stres kardiovaskulárnemu systému. No draslík pôsobí proti negatívnym efektom sodíka. Rovnako napomáha aj správnej funkcii nervovej sústavy a funkcii srdca. Nesolené arašidové maslo obsahu viac než dvakrát viac draslíka než sodíka. Dve lyžice arašidového masla zvýšia Vaš príjem draslíka zo stravy o 238 mg.

Arašidové maslo s karobom tvorí základ mnohých dezertov

Vláknina

Bežná dávka arašidového masla (dve lyžice) obsahuje asi 2 gramy vlákniny. Aj keď arašidové maslo nepatrí k potravinám s najväčším obsahom vlákniny, pomáha dopĺňať jej príjem, najmä v kombinácií s inými jedlami s obsahom vlákniny. Vláknina pozitívne vplýva na tráviaci systém a pohyb čriev. Rovnako oddeľuje pocit hladu. Vláknina v arašidovom masle bojuje so srdcovými chorobami, obezitou a cukrovkou II. typu.

V arašidovom masle nájdeme aj ďalšie dôležité živiny - napríklad niacín, vitamín E, vápnik, meď, železo či horčík. Málo zdôrazňovaným je obsah resveratrolu - antioxidantu s antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktorý pomáha telu bojovať s rôznymi druhmi baktérií a húb.

Biela čokoláda Callebaut

Pravá belgická čokoláda Callebaut biela 28% s vyváženou mliečnou chuťou. Callebaut všetky zložky veľmi jemne melú - oveľa jemnejšie než ostatní výrobcovia čokolády. To vedie k tak jemným čiastočkám, že ich nie je možné jednotlivo cítiť jazykom ani chuťovými bunkami. Ingrediencie sú potom miešané s rovnakou presnosťou a trpezlivosťou, až sú hmota, vôňa, chuť a príchute takmer hotové. Pridanie čistého kakaového masla a trochy vanilky dokončí chuť a konzistenciu čokolády. A toto je okamih, kedy sa všetky ingrediencie spoja v jednu a začnú topiť na jazyku. A v tomto vzácnom okamihu si čokoláda zaslúži známku kvality a autenticity ako "Najlepšia belgická čokoláda Callebaut".

Callebaut je jedným zo vzácnych výrobcov čokolády, ktorí stále vyberajú, pražia a melú svoje vlastné kakaové bôby. Vďaka nášmu špeciálnemu spojeniu s pestovateľmi kakaovníkov máme pre každý z našich čokoládových receptov prístup k najlepším kakaovým bobom. Sme tiež pyšní na to, že sme jedným z mála výrobcov čokolády, ktorí sami pražia kakaové bôby. Boby sú navyše pražených v celej ich škrupine, čo ich chráni a udržiava vnútri všetku arómu a prenikavosť. To vedie k intenzívnejšej, komplexnejšej a hlbšej chuti kakaa. Chuť, ktorú rozpoznáte v každej klasickej čokoláde couverture Callebaut.

Nutričné hodnoty v 100 g

Energia (kCal) 585,2
Energia (kJ) 2449,2
Bielkoviny (g) 22,56
Sacharidy (g) 24,7
z toho cukry (g) 9,9
Tuky (g) 48,31
z toho nasýtené tuky (g) 9,09

Zloženie: 90% arašidy, 10% biela čokoláda (cukor; kakaové maslo; sušené plnotučné mlieko; emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka)