Glutamín

0 0

Glutamín je najviac sa vyskytujúcou aminokyselinou vo svaloch nášho tela. Ak trénujete či cvičíte intenzívne, je suplementácia glutamínom považovaná za nutnosť. Funkciou glutamínu je podpora svalového rozvoja a zlepšenie potréningovej regenerácie. Glutamín tiež zlepšuje fungovanie imunitného systému tým, že zlepšuje tvorbu bielych krviniek, ktoré bojujú s infekciami a chorobami. 

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Kúpou tohto produktu získate 18 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 18 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,90 €.


18,90 €

  • Pomaranč
  • Zelené jablko
  • Bez príchute
  • 500 g

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Nenahraditeľný glutamín

Glutamín je aminokyselina, ktorú tradične používajú siloví športovci v snahe zvýšiť objem svalovej hmoty, pretože hrá dôležitú úlohu pri zväčšovaní objemu svalových buniek a vytváraní pozitívneho telesného prostredia pre budovanie svalovej hmoty.

Množstvo presvedčivých štúdií preukázalo význam suplementácie glutamínom pri intenzívnom tréningu, pretože podporuje imunitný systém, pomáha predchádzať pretrénovaniu a urýchľuje proces regenerácie.

Glutamín pre imunitný systém

Na to, aby ste dokázali oceniť funkciu glutamínu pri podpore imunitného systému, musíte najprv pochopiť, čo sa deje v organizme počas intenzívneho tréningu. V pokoji náš imunitný systém funguje efektívne, no pri intenzite vyššej ako 85% tepového maxima sa výrazne zvýši spotreba kyslíka, čo spôsobí akumulovanie kyseliny liečnej. Jej zvýšený výskyt má za následok zmenu v pH, čo spôsobí odčerpanie alkalických minerálov z kostí. Po tréningu sú navyše svalové vlákna poškodené a čaká ich náročná regenerácia.

Po náročnom tréningu teda čaká telo ťažká práca pri regenerácii, čo môže spôsobiť narušenie imunitného systému. Až do 72 hodín po tréningu sme teda oveľa náchylnejší na prelomenie našej imunity. Práve počas tohto náročného obdobia prichádza na pomoc glutamín. Glutamín zvyšuje efektivitu buniek a tým podporí imunitný systém aj počas dní plných náročného cvičenia.

Glutamín pre efektívnejšie chudnutie

Glutamín je excelentným doplnkom pre tých, ktorí chcú znížiť podiel tukového tkaniva a zároveň si chcú zachovať množstvo svalov. To preto, že glutamín pomáha regulovať hladinu krvného cukru a pomáha tak pri diéte, ale tiež pomáha svalovému rozvoju a zabraňuje rozkladu svalových vláken.

Konečne glutamín s chuťou

Narozdiel od konkurenčných doplnkov výživy s glutamínom je glutamín od The Protein Works dochutený prírodnou pomarančovou príchuťou. Neobsahuje teda žiadne "éčka" ani konzervanty a napriek tomu fantasticky chutí. Rozlúčte sa s glutamínom, ktorý prehĺtate nasilu a vyskúšajte lahodnú pomarančovú kvalitu.

Zloženie

Ochutený glutamín:
99,3% glutamín, 0,7% prírodná pomarančová príchuť, sladidlo sukralóza, kyselina citrónová

Neochutený glutamín:
100% glutamín

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
5 g (dve priložené odmerky)

Odporúčame konzumovať 15 g glutamínu denne, napríklad podľa typického dávkovania.

Typické dávkovanie:
1 x 5 g po prebudení
1 x 5 g poobede
1 x 5 g večer

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú