PRAVÉ ORECHOVÉ maslo z lieskových orechov 400 g

0 0

Lieskové orechy sú plné zdraviu prospešných živín, ktoré sú esenciálne pre optimálne zdravie. Lieskové orechy sú bohaté na mononenasýtené mastne kyseliny - napríklad kyselina olejová - a na esenciálne mastné kyseliny - linoleovú kyselinu, ktorá znižuje "zlý cholesterol" LDL a zvyšuje "dobrý cholesterol" HDL.

Viac detailov

Kúpou tohto produktu získate 9 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 9 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,45 €.


9,90 €

  • 400 g

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Najlepšia cenu na trhu. Vyrobené na Slovensku

Sami sme pozorne dohliadli na výber surovín, pomohli sme skonštruovať mlyn na spracovanie orechov (vyrobený tiež na Slovensku) a vlastnoručne sme pripravili to najchutnejšie lieskovoorieškové maslo, aké môžete na trhu nájsť. Zodpovedne sme pracovali na každom kroku, od výberu dodávateľa až po predaj, vďaka čomu sme z výrobno-predajného reťazca mohli vynechať niekoľko zbytočných článkov a ponúknuť vám maslo z lieskových orechov za najlepšiu cenu na trhu.

Zdraviu prospešné lieskovce

Známa stredomorská diéta využíva veľké množstvo lieskových orechov ako prevenciu pred cievnymi chorobami a infarktom.

Lieskové orechy majú vysoký podiel vlákniny, vitamínov, minerálov a množstvo pozitívne vplývajúcich fytochemikálií. Spolupráca všetkých živín pomáha ochraňovať pred civilizačnými ochorenami, najmä rakovinou.

Lieskové orechy sú výnimocné bohaté na kyselinu listovú - vo vode rozpustný vitamín, esenciálny pre syntézu nukleových kyselín, pri krvotvorbe a pri normálnom raste a vývoji plodu. Sto gramov lieskových orechov obsahuje asi 28% odporúčanej dennej dávky kyseliny listovej.

Dôležité živiny v každej lyžici

Orechy z liesky sú aj skvelým zdrojom vitamínu E. V 100 gramoch sa nachádza až 100% odporúčanej dennej dávky tohto v tuku rozpustného vitamínu, ktorý je dôležitý pre udržiavanie integrity bunkových membrán kože, čím ochraňuje telo pred voľnými radikálmi. Lieskové orechy, podobne ako mandle, neobsahujú lepok, sú preto bezpečným zdrojom potravy aj pre celiatikov. Ako ostatné orechy sú aj lieskovce plné vitamínov B-skupiny a minerálov (mangán, draslík, vápnik, meď, železo, horčík, zinok selén).

Olej z lieskových orechov (môžete ho zozbierať na odstátom lieskovoorieškovom masle) ochráni kožu pred vysychaním.

Nutričné hodnoty v 100 g

Energia (kCal) 628
Energia (kJ) 2628
Bielkoviny (g) 15
Sacharidy (g) 16,7
z toho cukry (g) 4,3
Tuky (g) 60,7
z toho nasýtené tuky (g) 4,5

100% lieskové orechy