Spirulina BIO

0 0

Spirulina patrí zaslúžene medzi superpotraviny. Obsahuje množstvo bielkovín, komplexných sacharidov, železa, vitamínov A, K a B, karotenoidov – betakaroténu a žltého xantofylu – ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Zároveň obsahuje veľa chlorofylu, mastných a nukleových kyselín a lipidov. Preto má spirulina neobmedzené využitie ako doplnok stravy pre udržanie zdravia a predchádzanie chorobám.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Kúpou tohto produktu získate 6 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 6 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,30 €.


6,50 €

  • 450 tabletiek

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Pomáha ochrániť pred rakovinou

Spirulina patrí k potravinám s najväčším obsahom betakaroténov, spolu so zastúpením celého spektra desiatich karotenoidov. Asi polovicu tvoria oranžové karotény: alfa, beta a gama; druhú polovicu tvoria žlté xantofyly. Pracujú synergicky na rôznych miestach organizmu, aby zvýšili antioxidačnú ochranu. Dvadsať rokov výskumov dokázalo, že konzumácia ovocia a zeleniny s obsahom betakaroténov poskytuje reálnu ochranu pred rakovinou. Syntetický betakarotén tieto benefity nemá.

Spirulina je ideálne jedlo proti príznakom starnutia. Koncentruje v sebe vysoké nutričné hodnoty, ľahko sa trávi a je plná antioxidantov. Betakarotén okrem prevencie rakoviny prispieva aj k zdraviu očí a zraku.

Železo je základom pre silné telo, no napriek tomu patrí k najnedostatkovejším minerálom v strave. Spirulina obsahuje železo, horčík a stopové prvky, ktoré podporujú absorbovať železo a je preto účinnejšia ako doplnky na báze železa. Spirulina je najbohatším zdrojom vitamínu B12, esenciálneho pre zdravé nervy a tkanivá, najmä u vegetariánov. V spiruline sa však vitamín B12 nachádza v mierne odlišnej podobe s horšími absorpčnými vlastnosťami, preto ani spirulina nenahradí chýbajúce mäso v strave.

Zdravá strava so spirulinou

Až 60% hmotnosti vysušenej spiruliny predstavujú bielkoviny, ktoré sú esenciálne pre rast a obnovu buniek. Už desať gramov spiruliny (asi 50 tabliet) pokryje až 70% dennej odporúčanej dávky železa a tri- až štyrikrát odporúčané denné množstvo vitamínu A, komplexu vitamínov B, D a K. Spirulina sama neobsahuje vitamín C, no pomáha s jeho vstrebávaním.

Spirulina je bohatá na gamalinoleovú kyselinu (GLA), zložku, ktorú nájdeme aj v materskom mlieku a ktorá podporuje zdravý vývoj detí.

Ďalším zdravotným benefitom spiruliny je stimulácia prospešnej mikroflóry (laktobacilus a bifidobaktérie) v zažívacom ústrojenstve. Potláča „zlé“ baktérie ako e-coli a kvasinky a stimuluje črevnú mikroflóru. Pomáha tak zlepšiť trávenie a udržať správnu funkciu čriev. Funguje ako prírodný čistič, viaže na seba ortuť a ďalšie nebezpečné toxíny, ktoré sa dostanú do nášho tela.

Bojuje s ochoreniami

Okrem betakaroténov obsahuje spirulina aj železo, horčík, zinok, meď, selén a chróm. Tieto živiny pomáhajú bojovať s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky a do tela sa dostávajú v strave, znečistenom ovzduší, pri zranení či strese. Odstránením voľných radikálov zlepšujeme imunitný systém, ktorý tak môže efektívnejšie bojovať napríklad proti rakovine či degenerácii buniek. V štúdiách na zvieratách spirulina dokonca preukázala pozitívne účinky pri liečbe rakoviny.

Schopnosť spiruliny redukovať zlý LDL cholesterol odďaľuje nástup srdcovo-cievnych ochorení, bráni kôrnateniu ciev a chráni pred infarktom. Pomáha tiež znižovať krvný tlak.

Odstraňujte toxíny

V roku 1994 bol v Rusku udelený patent na účinky spiruliny pri liečbe ožiarenia. 270 detí z Černobyľu konzumovalo 5 gramov spiruliny denne počas 45 dní. Počet rádionuklidov v tejto skupine klesol o 50% a normalizovali sa aj alergické senzitivity. Dnes zažívame toxické „útoky“ zo vzduchu, vody aj jedla, preto v telách akumulujeme nebezpečné toxíny. Spirulinu vďaka unikátnej kombinácii fytonutrientov naše telo od týchto toxínov dokáže očistiť.

Spirulina obsahuje viac než 100 druhov živín – viac, než akákoľvek rastlina či bylina.

Zlepšuje zdravie očí

Spirulina je skvelým zdrojom vitamínu A, desaťkrát koncentrovanejším než mrkva. Pamätáte si, ako nás od detstva učili, že máme jesť mrkvu pre zdravé oči? To práve vďaka obsahu betakaroténu, ktorý býval v našich zemepisných šírkach zastúpený najhojnejšie práve v mrkve.

Spirulina

Chlorofyl pomáha zbaviť telo toxínov

Spirulina má vysoký obsah chlorofylu, keďže je to riasa. Rastliny používajú chlorofyl na premenu svetelnej energie na telo. Málokto však vie, že chlorofyl poskytuje benefity aj pre ľudský organizmus. Chlorofyl preukázateľne pomáha odstrániť chronický zápach z úst, uvoľňuje zápchu a patrí k najsilnejším detoxikačným činidlám. A vďaka faktu, že sa viaže na rádioaktívne izotopy, mnoho pacientov s rakovinou užíva spirulinu ako liečbu po rádioaktívnej terapii.

Podporuje imunitný systém

Spirulina je od počiatku známa pre svoju schopnosť posilňovať imunitný systém. Pretože aktívne podporuje regenreáciu buniek, urýchľuje hojenie a uľahčuje rekonvalescenciu. Spirulina posilňuje imunitný systém a pri jej užívaní sa znižuje riziko ochorenia na chrípku, nádchu a ďalšie kontaktné ochorenia.

Spirulina redukuje zápaly a uľahčuje PMS syndróm

Kyselina gamalinoleová (GMA), ktorú sme už spomínali pre mnohé benefity, je tiež najsilnejšou protizápalovou látkou v prírode. Náš organizmus kongvertuje GLA na rôzne látky, ktoré tlmia zápaly v tele a podporujú rast buniek. Bežne sa spirulina efektívne používa ako prírodná liečba artritídy, vysokého cholesterlo, chronickej únavy, depresií a diabetickej bolesti nervov. GLA je veľmi užitočná pre ženy, pretože pomáha utlmiť príznaky predmenštruačného syndrómu. Na jeden gram obsahuje spirulina 26-krát viac vápnika ako mlieko, čo je obzvlášť užitočné mať na mysli pri tehotenstve.

Odkiaľ k nám prišla spirulina?

Spirulina je jednobunková modro-zelená riasa s latinským názvom Arthrospira platensis. Nájdeme ju v pokojných vodách jazier, rybníkov a riek. Najviac sa jej darí pri dostatku slnka a asbencii pesticídov, no prežiť dokáže aj v tých najextrémnejších podmienkach.

Do polovice dvadsiateho storočia bola spirulina hojne pestovaná v južnej Amerike, kde v niektorých oblastiach tvorila štandardnú súčasť jedálnička. Potom sa na ňu na chvíľu zabudlo, no od sedemdesiatych rokov sa začala vyrábať vo veľkom po celom svete.

Spirulina je nádejou pre ukončenie svetového hladu, najmä kvôli svojmu výživnému zloženiu a schopnosti prežiť v extrémnych podmienkach.

Zloženie

100% bio spirulina (Spirulina platensis)

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
1 g (5 tabletiek)

Typické dávkovanie:

5 tabliet pred raňajkami
5 tabliet pred obedom
5 tabliet pred večrou

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú