Nové Zľava

Rybí olej s koenzýmom Q10 Omega-3 LipoMax

0 0

Vysoko čistený prírodný rybí olej obohatený koenzýmom Q10 v liposolubilnej forme = rozpustený v tukoch,  prírodná pomarančová príchuť. Vysoká čistota rybieho oleja prevyšujúca štandard Európskeho liekopisu EPh.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Upozornite ma, keď bude produkt skladom

Kúpou tohto produktu získate 19 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 19 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,95 €.


19,90 €

  • Natural pomaranč
  • 270 ml

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Vysoká vstrebateľnosť koenzýmu Q10

Koenzým Q10 je veľmi slabo rozpustný vo vode, čo znižuje vstrebateľnosť. Bežne dostupné kapsle s koenzýmom Q10 /ubichinón/ majú vstrebateľnosť okolo 30%. Tuk predstavuje ideálny prirodzený prenášač, sprostredkujúci vstrebávanie, prechod črevnou bariérou. Týmto spôsobom sa zvyšuje vstrebateľnosť pomocou vytvárania tukových častíc emulgovaných žlčovými kyselinami, dosahuje sa prakticky neobmedzená, 100% vstrebateľnosť.

Antioxidačná ochrana, zdravé cievy

Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca.  Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a Q10  je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

OMEGA-3 HP LipoMax  = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.

Omega 3 & Srdce

Esenciálne mastné kyseliny v Omega 3 - EPA (kyselina eikosapentaneová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) sa v ľudskom tele nevyskytujú prirodzene. Musia sa do organizmu dostať zo stravy, či už klasickej alebo suplementácie. Aj po tisíckach štúdií stále výskumníci nachádzajú nové a nové benefity Omega 3. Okrem iného pomáha znižovať krvný tlak, podporuje imunitný systém, udržuje zdravé funkcie mozgu a znižuje hladinu triglyceridov v krvi, čím znižuje riziko srdcov-cievnych ochorení.

Omega 3 & Chudnutie a športový výkon

Mastné kyseliny v Omega 3 a ich zdravotné benefity sú dobre zdokumentované v bežnej, no aj športovej výžive. Podľa novších výskumov má suplementácia Omega 3 dôležitú úlohu v podpore chudnutia a pomáha aj zvyšovať fyzickú výdrž. Predpokladaný mechanizmus tohto fungovania Omega 3 je dosiahnutý reguláciou bunkových mitochondrií (tzv. "elektrární" buniek), ktoré zvyšuje telesné funkcie počas cvičenia. Benefity sú nie len zdravotné, ale aj športové, čo robí z mastných kyselín v Omega 3 skvelý doplnok výživy každého jednotlivca.

Omega 3 & Svalová hmota

Rovnako ako Omega 3 zvyšuje telesnú schopnosť spaľovať tuk, má potenciál aj pri raste svalov. Odborníci na športovú výživu veria, že dôvodov je viacero. Jednou z hypotéz je funkcia Omega 3 zvyšovať výdrž organizmu a tým umožniť intenzívnejší tréning. Druhou hypotézou je zlepšenie schopnosti spaľovať sacharidy, aby sa väčší podiel spaľoval na energiu a menší podiel ukladal v podobe tuku.

Nutričné hodnoty v 2,5 ml

EPA (mg) 450
DHA (mg) 300
ALA (mg) 175
Celkový obsah Omega-3 (mg) 925
koenzým Q10 - ubichinón (mg) 45

Zloženie

Vysoko purifikovaný rybí olej, prírodná pomarančová aróma, koenzým Q10 - ubichinón.

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
2,5 ml (1 čajová lyžička)

1 čajová lyžička (2,5 ml) denne, alebo na základe odporúčania lekára 1 polievková lyžia (5 ml) denne.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú