Zľava

Rybí olej s koenzýmom Q10 Omega-3 LipoMax

0 0

Vysoko čistený prírodný rybí olej obohatený koenzýmom Q10 v liposolubilnej forme = rozpustený v tukoch,  prírodná pomarančová príchuť. Vysoká čistota rybieho oleja prevyšujúca štandard Európskeho liekopisu EPh.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný


Kúpou tohto produktu získate 19 vernostných bodov. V košíku tak budete mať 19 bodov, ktorý/é si môžete vymeniť za kupón v hodnote 0,95 €.


19,90 €

  • Natural pomaranč
  • 270 ml

  • Detaily
  • Nutričné hodnoty
  • Zloženie

Vysoká vstrebateľnosť koenzýmu Q10

Koenzým Q10 je veľmi slabo rozpustný vo vode, čo znižuje vstrebateľnosť. Bežne dostupné kapsle s koenzýmom Q10 /ubichinón/ majú vstrebateľnosť okolo 30%. Tuk predstavuje ideálny prirodzený prenášač, sprostredkujúci vstrebávanie, prechod črevnou bariérou. Týmto spôsobom sa zvyšuje vstrebateľnosť pomocou vytvárania tukových častíc emulgovaných žlčovými kyselinami, dosahuje sa prakticky neobmedzená, 100% vstrebateľnosť.

Antioxidačná ochrana, zdravé cievy

Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca.  Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a Q10  je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

OMEGA-3 HP LipoMax  = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.

Omega 3 & Srdce

Esenciálne mastné kyseliny v Omega 3 - EPA (kyselina eikosapentaneová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) sa v ľudskom tele nevyskytujú prirodzene. Musia sa do organizmu dostať zo stravy, či už klasickej alebo suplementácie. Aj po tisíckach štúdií stále výskumníci nachádzajú nové a nové benefity Omega 3. Okrem iného pomáha znižovať krvný tlak, podporuje imunitný systém, udržuje zdravé funkcie mozgu a znižuje hladinu triglyceridov v krvi, čím znižuje riziko srdcov-cievnych ochorení.

Omega 3 & Chudnutie a športový výkon

Mastné kyseliny v Omega 3 a ich zdravotné benefity sú dobre zdokumentované v bežnej, no aj športovej výžive. Podľa novších výskumov má suplementácia Omega 3 dôležitú úlohu v podpore chudnutia a pomáha aj zvyšovať fyzickú výdrž. Predpokladaný mechanizmus tohto fungovania Omega 3 je dosiahnutý reguláciou bunkových mitochondrií (tzv. "elektrární" buniek), ktoré zvyšuje telesné funkcie počas cvičenia. Benefity sú nie len zdravotné, ale aj športové, čo robí z mastných kyselín v Omega 3 skvelý doplnok výživy každého jednotlivca.

Omega 3 & Svalová hmota

Rovnako ako Omega 3 zvyšuje telesnú schopnosť spaľovať tuk, má potenciál aj pri raste svalov. Odborníci na športovú výživu veria, že dôvodov je viacero. Jednou z hypotéz je funkcia Omega 3 zvyšovať výdrž organizmu a tým umožniť intenzívnejší tréning. Druhou hypotézou je zlepšenie schopnosti spaľovať sacharidy, aby sa väčší podiel spaľoval na energiu a menší podiel ukladal v podobe tuku.

Nutričné hodnoty v 2,5 ml

EPA (mg) 450
DHA (mg) 300
ALA (mg) 175
Celkový obsah Omega-3 (mg) 925
koenzým Q10 - ubichinón (mg) 45

Zloženie

Vysoko purifikovaný rybí olej, prírodná pomarančová aróma, koenzým Q10 - ubichinón.

Použitie

Veľkosť jednej dávky:
2,5 ml (1 čajová lyžička)

1 čajová lyžička (2,5 ml) denne, alebo na základe odporúčania lekára 1 polievková lyžia (5 ml) denne.

Údaje o nutričných hodnotách pre tento produkt sa pripravujú

Údaje o zložení pre tento produkt sa pripravujú